Mini przewodnik - czyli ILYO bez tajemnic
Oto nasz krótki przewodnik o International Lutosławski Youth Orchestra. W jednym miejscu zgromadziliśmy dla Was najważniejsze informacje czyli podręczny pakiet wiedzy o tym co, gdzie i jak.
Kim jesteśmy?
International Lutosławski Youth Orchestra to profesjonalny program edukacyjny dla młodych muzyków, będący dla nich okazją do zdobycia doświadczenia i umiejętności gry w orkiestrze. Projekt organizowany jest przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie już po raz dziesiąty. Zapraszamy młodych, utalentowanych instrumentalistów do naszego pięknego miasta na wyjątkowe, muzyczne warsztaty ponad granicami.
Tegoroczna edycja ILYO rozpocznie się 10. i potrwa do 19 sierpnia.
5 powodów, dla których warto dołączyć do ILYO
1. Nauka pod okiem najlepszych
Dołączając do ILYO będziecie pracować zarówno pod okiem doświadczonego dyrygenta, którym w tym roku jest Ayyub Guliyev – dyrektor Narodowej Opery w Baku (Azerbejdżan), jak i w sekcjach instrumentalnych pod okiem wybitnych muzyków – tutorów, na co dzień grających w takich zespołach jak chociażby Berliner Philharmoniker, Concertgebouw Amsterdam czy Canadian Brass.
Nauczycie się także współpracy z solistą, którym w tym roku będzie znakomity wiolonczelista Marcin Zdunik.
2. Koncerty na światowych scenach
ILYO to szansa dla Was na orkiestrowy debiut na najwyższym poziomie. W tym roku warsztaty International Lutosławski Youth Orchestra zakończą dwa koncerty finałowe przed prawdziwą publicznością:
- 17 sierpnia – główna sala Konzerthaus Berlin (w ramach festiwalu Young Euro Classic)
- 19 sierpnia – złota sala Filharmonii w Szczecinie.
3. Zupełnie za darmo
Udział w warsztatach ILYO jest zupełnie bezpłatny. Bierzemy na siebie wszystkie wydatki związane z Waszym zakwaterowaniem w Szczecinie i Berlinie. Zadbamy także o Wasz transport i powrót ze stolicy Niemiec.
Jedyne o co musicie zadbać, to dojazd do Szczecina na czas warsztatów.
4. Bezcenne doświadczenie
ILYO to nie tylko szansa na zdobycie cennego doświadczenia w grze w orkiestrze symfonicznej, ale także zmierzenie się z ambitnym repertuarem, na który składają się utwory XX-wieczne.
Niewiele orkiestr młodzieżowych na świecie da Wam taką możliwość.
5. Wyjątkowe miejsce
Domem ILYO jest Filharmonia w Szczecinie, która jest także organizatorem całego przedsięwzięcia. Będziecie pracować dokładnie w tych samych salach prób, co muzycy naszej Orkiestry Symfonicznej.
Gmach naszej Filharmonii jest laureatem prestiżowej nagrody Mies van der Rohe. To niezwykłe wyróżnienie jest także wyrazem uznania dla niezwykłych walorów akustycznych naszych obu sal koncertowych (symfonicznej i kameralnej) oraz nowoczesnych i komfortowych warunków pracy dla muzyków, które gwarantuje nasza wyjątkowa siedziba.
Kogo szukamy?
Zdolnych, ambitnych i utalentowanych, młodych muzyków (18-30 lat), gotowych na prawdziwą orkiestrową przygodę.
- Skrzypce
- Altówka
- Kontrabas
- Wiolonczela
- Flet
- Obój
- Klarnet
- Fagot
- Waltornia
- Trąbka
- Puzon
- Tuba
- Perkusja
Jak dołączyć do ILYO?
Rekrutacja składa się z 2 etapów:
- Etap 1: Wypełnij formularz rejestracyjny na naszej stronie. Podaj swoje dane kontaktowe i napisz nam kilka słów o sobie. Ten etap rozpoczyna się 25 kwietnia. KLIKNIJ TUTAJ
- Etap 2: Wyślij nam swoje nagrania wideo. Filmy umieść jako niepubliczne w serwisie YouTube i udostępnij nam linki używając formularza Prześlij swoje nagrania. Nuty do wymaganych utworów udostępniamy bezpłatnie do pobrania na naszej stronie internetowej . Ten etap rusza 23 maja.
Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 czerwca.
Wyniki rekrutacji ogłosimy najpóźniej 11 lipca.
Czekamy na Was!
Fot. Cezary Aszkiełowicz
12-05-2022, 12:24:32